|
|
|
Tweet |
|
|
|
A napokban többször előfordult, hogy a tűzoltók nem tudtak fizetni a benzinkúton: tankolásnál a MOL-os üzemanyagkártyáknak nem volt fedezete. A tűzoltók a saját pénzükből mégsem tankolhatták meg a tűzoltóautókat, így amíg a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság (FKI) illetékese nem intézkedett, nem tudták elhagyni a benzinkutat. Érdekes helyzetet teremtett volna, ha a számla rendezése előtt a tűzoltók riasztást kapnak – idézi a Lánglovagok.hu az egyik tűzoltó szakszervezet vezetőjét.
A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóságon (FKI) állítólagosan felmerült anyagi problémák miatt a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete, valamint a Fővárosi Tűzoltóság Szakszervezete levélben fordult a fővárosi katasztrófavédelmi igazgatóhoz.
Antalfi Zsolt, a HTFSZ alelnöke a Lánglovagok.hu tűzoltóportálnak elmondta: úgy tudják, a napokban több esetben fordult elő, hogy tankolásnál a MOL-os üzemanyagkártyáknak nem volt fedezete. A tűzoltók a saját pénzükből mégsem tankolhatták meg a tűzoltóautókat, így amíg az FKI illetékese nem intézkedett, nem tudták elhagyni a benzinkutat. Érdekes helyzetet teremtett volna, ha a számla rendezése előtt a tűzoltók riasztást kapnak. Az érdekvédelmi szervezetek arra is választ várnak Varga Ferenc tű. dandártábornoktól, miként fordulhatott elő, hogy az egyik laktanyában díjtartozás miatt szünetelt a kábeltévé-szolgáltatás.
Az igazgatóság fizetési problémájáról – elsősorban a BM Heros felé - már korábban is lehetett hallani, ezért a Lánglovagok.hu tűzoltóportál közérdekűadat-igényléssel szerezte meg az FKI költségvetési beszámolóját, amelynek nyilvánosságra hozatalát elmulasztották. A dokumentum szerint 2012 végén 273 millió, a tavalyi év végén mintegy 11 millió forint rövid lejáratú kötelezettséggel küzdöttek.
A beszámolóból az nem derül ki, ebből mekkora részt tesz ki a lejárt tartozás, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a közérdekűadat-igénylésnél pedig megtagadta az arra való választ, hogy a BM Heros Zrt.-nek az igazgatóságok mennyivel tartoznak. A tűzoltóautók javításával foglalkozó, állami tulajdonú cégtől azonban - szintén közérdekűadat-igényléssel - azt sikerült megtudni, hogy 2012 végén 397,5 millió, 2013 végén 214 millió forint vevői kintlévőségük volt. Ezekből a számokból viszont a katasztrófavédelem lejárt tartozásai nem derülnek ki.
"A jogutódlással országosan 230 ember kerül a katasztrófavédelem állományához. Az ő illetményük, feladatkörük, valamint a munkavégzésük helye nem változik." - jelent meg szeptember 10-én az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság honlapján Bittmann Tibor tű. dandártábornok, az OKF humán szolgálatvezetőjének nyilatkozata. Ezzel ellentétben a szakszervezetek úgy tudják, a VIII. kerületi tűzoltólaktanyába költöztek a vízügyes szakemberek.
Az érdekvédelmi szervezetek az igazgatónak írt leveleikben sérelmezik, hogy a költöztetéssel járó pakolást, irathordást a szolgálatban lévő tűzoltókkal végeztették el. A vízügyesek autóinak takarítása is a VIII. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság egyik munkatársára hárult.
A vízügyi szakemberek költözésével kapcsolatban a Lánglovagok.hu tűzoltóportál Hajdu Mártonhoz, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivőjéhez, valamint Kisdi Mátéhoz, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivőjéhez fordult, de többszöri megkeresés ellenére sem reagáltak.
|
|
|
|