| Keresik a verekedő neonácikat |
|
| 2013-07-08 23:41:14 |
|
A Budapesti Rendőr-főkapitányság csoportosan elkövetett közösség tagja elleni erőszak bűntette megalapozott gyanúja miatt július 8-án nyomozást rendelt el ismeretlen tettesek ellen - írja a police.hu. A három sértettet 2013. július 6-án 18 óra 20 perc körüli időben a Budapest Pride Felvonulást követően a Budapest V., Szent István körút és Bihari János utca kereszteződése közelében rasszista támadás érte.
![]()
A neonáci támadók három embert ütöttek és rugdostak meg a Szent István körúton. Orsós János, a Dzsaj Bhím buddhista közösség vezetője, Derdák Tibor, a sajókazai Dr. Ámbédkar Gimnázium igazgatója és egy harmadik társuk valamivel este hét óra előtt tartott hazafelé a Budapest Pride-ról.
A rendőrség másnap arra célzott, hogy a melegfelvonulás után megvert három férfi nem működött együtt a hatóságokkal. A Nol TV felvételén láthatóak az incidens szereplői.
Július 8-án viszont a sértetteket tanúként hallgatták ki. A sértettek egyike egy 2013. július 6-án 19:15 időpontban felvett ambuláns kezelőlapot és egy 2013. július 7-én 13:13 időpontban keltezett ambulánslapot, egy másik sértett egy 2013. július 7-én 11:42 időpontban kiállított ambuláns lapot, a harmadik sértett pedig egy 2013. július 7-én 17:27 időpontban kiállított ügyeleti ellátásról szóló igazolást adott be. A kezelőlap és az ambuláns lapok alapján a sértettek külön-külön könnyű testi sértés vétsége miatt magánindítványt, és polgári jogi igényt terjesztettek elő.
A bűntetőeljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság Felderítő Főosztálya fokozott ügyészi felügyelet mellett folytatja.
A nyomozó hatóság kéri, hogy aki a történtek szemtanúja volt vagy arról érdemi információval rendelkezik, 2013. július 6-án 18 óra 20 perc körüli időben a Budapest V., Szent István körút és Bihari János utca kereszteződése közelében illetve a Budapest V., Nyugati tér környékén fénykép vagy videó felvételt készített jelentkezzen a 112 vagy 107 központi segélyhívó telefonszámok valamelyikén.
2013. július 6-án a Budapest Pride Felvonulást követően a Szent István körúton egy kb. 30 főből álló, szélsőjobboldali csoport a Felvonulásról távozókat fenyegette, szidalmazta, több esetben bántalmazásra is sor került. Aki maga is részese volt hasonló inzultusnak vagy szemtanúja volt az esetnek, kérjük jelentkezzen a jogsegely@hatter.hu címen! Utoljára frissítve: 2013-07-08 23:44:04 |
| Visszavonul a mentőszolgálat arca – Győrfi Pál is távozik |
| Újabb mérföldkőhöz érkezett az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) megújulási folyamata, miután. Kilenc év után távozott Csató Gábor főigazgató, most Győrfi Páltól vált meg He... |
2026-06-10 08:54:17, Hírek, Fókuszban
Bővebben
|
| 700 milliós támogatást kaphatnak a tűzoltók |
| Idén 690 millió forint támogatást oszthat szét a katasztrófavédelem a Magyarországon működő önkéntes tűzoltó egyesületek között - írta az Országos Katasztrófavédelmi Főig... |
2026-06-10 08:54:15, Hírek, Fókuszban
Bővebben
|
| Felmondtak a Szent Imre Kórház igazgatójának |
| Bedros J. Róbert, az intézet eddigi főigazgatója is egyetértett Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszterrel, hogy vezetőváltásra van szükség a Dél-budai Centrumkórház Szent ... |
2026-06-09 14:33:21, Hírek, Fókuszban
Bővebben
|
1. Jön az új KRESZ – mindenkine...
Új, az uniós normáknak is megfelelő KRESZ-t akarnak a FIDESZ szakpolitikusai, ami valószínűleg azzal járhat, hogy mindenkinek, aki vezet és továbbra is vezetni akar újra kell vizsgáznia. Bővebben |
2. Meghalt egy betegem, legyete...
A doktornő szégyelli, hogy ilyen egészségügyben kell dolgoznia: „Úgy halt meg a 21. században, ahogy talán a középkorban sem haltak meg. Nem panaszkodott. Egy éve nem kap ellátást. Ha nem lett volna ilyen családja, most szociális temetésre szorulna!” Bővebben |
3. A kis Rendőröket valójában l...
Ha belegondolok, hogy parancsra hány jogsértést követtem el a gyanútlan állampolgárokkal szemben…..akkor nagyon rossz érzés fog el. Azok a bírságok, amelyeket én róttam ki, azok valójában egyetlen egyszer sem voltak jogszerűek. 2013 februárjában kaptunk egy igazi "diktátort", akit csak az érdekelt, hogy minél több bírságot szabjunk ki….. Bővebben |
4. Svájcban kiröhögték Orbánt?
A közel tízezres megtekintést elérő, youtube-on terjedő felvétel alapján, a svájci pénzügyminiszter Hans Rudolf Merz röhögő görcsöt kapott Lázár János bejelentésén, aki a svájci bankokban ezermilliárd forint után kutakodik Bővebben |
5. Elegem volt a rendőrségből! ...
Fiatal, lelkes pályakezdő. Másfél év után felmondott: „A rendőrségen többszörösen szegték meg a szabályokat, például a fegyveremet a zsebemben kellett hordanom, mert nem adtak hozzá tokot, és többször is a szállásomon kellett tárolnom……” Bővebben |
6. Kérd készpénzben a fizetésedet!
Sokan nem tudják, de a munkavállalóknak joguk van készpénzben kérni a fizetésüket. Ráadásul csak a bankok veszítenek ezen, a munkáltatók is megspórolhatják az ötszörösére emelt tranzakciós díjakat. Bővebben |
7. Egy volt büntetőbíró sikkasz...
Dr. Pécsi Kálmán ügyvéd bűnszövetségben, különösen nagy értékre elkövetett sikkasztás bűntette gyanúja miatt jelentette fel Orbán Viktor miniszterelnököt és társait. A volt büntetőbíró a feljelentettek ingó és ingatlan vagyonára, illetve pénzintézetnél vezetett bankszámlájára bűnügyi zárlat elrendelését is kezdeményezte Bővebben |
| Ezt olvasta már? | |
A kormány közvetlen irányítása alatt működő televíziók és rádiók tömege - a múltkor 14 adót számoltam - közvet...
| |
| Bővebben >> | |