FŐVÁROSI HÍRHATÁR - Hosszú Katinka három aranyat és két ezüstöt nyert ma

EUR árfolyam
   333,36 Ft
   CHF árfolyam
   304,47 Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2015. 05. 23. 22:44

Hosszú Katinka három aranyat és két ezüstöt nyert ma
Öt éremmel gazdagította gyűjteményét Hosszú Katinka szombaton a franciaországi nemzetközi úszóversenyen: a Vasas világ- és Európa-bajnoka három szám döntőjében győzött, s két második helyet is szerzett.

A magyar úszó – aki a Golden Lanes sorozat záróállomásán a pénteki nyitónapon a 200 méter hát fináléjában diadalmaskodott, 100 méter pillangón és 100 méter mellen pedig második lett – a második napon a viadal honlapja szerint 100 méter háton (1:00.48 p), 200 méter mellen (2:29.12) és 400 méter vegyesen (4:40.96) nyert.

Ezüstérmet 1500 méter gyorson (16:36.43) és 200 méter gyorson (1:58.60) érdemelt ki. Miután a teljes szombati női versenyprogramot végigúszta, az 50 méter hát döntőjében a hatodik helyen végzett (27.63 mp).

Verrasztó Evelyn és bátyja, Dávid két-két alkalommal állhatott fel a dobogóra a szombati eredményhirdetéskor: a húg 400 méter vegyesen Hosszú mögött második (4:45.17), 200 méter gyorson harmadik lett (2:00.67), míg testvére győzött a 400 méteres vegyesúszásban (4:15.26), 200 méter mellen pedig bronzérmesként zárt (2:13.35)